Štyri dni diéty

Bielkovinový deň

Obed a večera je to isté jedlo. Pripravte si mäsové jedlo so šalátom, alebo mliečne: tvaroh s kúskom chleba. Namiesto mäsa si môžete urobiť vajcia alebo mliečne jedlo. Keď si zvolíte v bielkovinovom dni na obed mäso, tak jedzte mäso. K tomuto vypite vývar. Keď to bude mliečne výrobky tak mliečne. Večera je tá istá ako na obed, ale porcia je  polovica z obedňajšej porcie a je bez chleba.                                                                                                                                                                                                                       Škrobový deň

V škrobový deň na obed jedzte strukoviny / fazuľu, hrach, šošovicu, ryžu alebo zemiaky/ s rôznym zeleninový šalátom. Všetko musí byť uvarené alebo udusené na malom množstve tuku. Na obed je dovolené jeden krajec chleba. Na obed vypite aj zeleninový vývar. Alebo urobte si zeleninový prívarok. Večera rovnaká ako na obed v menšom množstve, polovica z obedňajšej porcie.

Nápady na aktivity 

Počas tejto diéty je dobre nezaoberať sa tým, že chudnete. Viac meditujte. Navštívte plaváreň, saunu, relaxačné centrum. Venujte sa viac sebe, veľa čítajte. Navštívte priateľku, porozprávajte si o svojich zážitkoch. Dobré sú prechádzky po čerstvom vzduchu, zabehať si alebo pocvičiť. venujte viac času novým aktivitám.

Uhľohydráty

V tento deň jedzte cestoviny alebo jedlo z celozrnnej múky. Môže to byť aj pizza s kečupom. V tomto dni konzumujte ovos, jačmeň, pohánku, proso, pšenicu. Do múky nepridávajte mlieko ani vajcia. K týmto jedlám jedzte veľa zeleninových šalátov. Večera v tomto dni je odlišná od predchádzajúcich. Je dovolené zjesť 3 porcie zmrzliny alebo kúsok čokolády, kúsok torty, 3 kusy zákuska. Keď nie ste na sladké, zjedzte slané pečivo.

 

Vitamínový deň

V tento deň kombinujete ovocie rôzneho druhu. Jedzte len jeden druh ovocia alebo ako sa rozhodnete. Môže to byť ovocie čerstvé, sušené, kompótové, varené ovocné kaše, ovocné polievky. V ten deň môžete jesť semená, oriešky.

Vodový deň

Jeden krát za mesiac musíte mať vodový deň. Počas dňa pijete, pijete a pijete vodu, prípadne nesladené bylinkové čaje.


Slovenský vyhľadávač BEST.SK Surf.sk Smog.sk Pozri.sk - katalóg, vyhľadávač TOPlist